Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Pasaulinė šeimos logistikos įmonė, įsteigta Helsinkyje

Koncerno HRX istorija prasidėjo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigoje Helsinkio laivų statykloje. Tuo metu Timo Akela vadovavo planavimo padaliniui, o jo neseniai įsteigta įmonė „Hietarahti Oy“ laimėjo laivų statyklos logistikos paslaugų konkursą. Po ypač sėkmingos pradžios dešimtojo dešimtmečio pradžioje prasidėjusi recesija stipriai paveikė laivų statyklą ir „Hietarahti“ iškilo grėsmė. Tuo pat metu Estija atgavo nepriklausomybę, ir tarp dviejų valstybių pradėtos gabenti prekės. Timo nusprendė ištirti rinką ir nusiuntė nedidelį vilkiką su prekėmis iš Suomijos į Taliną. Naujiena greitai pasklido, ir netrukus vilkikas ėmė važinėti kiekvieną dieną. Taline pasirašyta ir pirmoji bendradarbiavimo sutartis su „SilberAuto“ / „Mercedes“.

 

„HR-Express Oy“

Sparčiai augant dviejų šalių bendradarbiavimui, nuspręsta įsteigti naują įmonę logistikos paslaugoms teikti. Pasirinktas pavadinimas „HR-Express Oy“ kilo iš pirmojo pavadinimo „Hietarahti Oy“. Keletas pirmųjų darbuotojų, taip pat ir dabartinis koncerno HRX generalinis direktorius Pekka Mykkänen dirba įmonėje iki šiol. Be to, Estijoje buvo įsteigta susijusi bendrovė „HRX As“. Nuo tada iki dabar visos naujos įmonės vadinamos HRX. Dešimtojo dešimtmečio viduryje HRX plėtė savo veiklą Baltijos šalyse, atidarydama naujus biurus ir terminalus. Pirmojo šio amžiaus dešimtmečio pradžioje įmonės išgyveno aukso amžių – jos plėtėsi ir tapo dar žinomesnės Baltijos regione. Koncernui augant, atsirado poreikis taikyti centralizuotą valdymą, todėl 2002 metais įsteigta patronuojančioji koncerno HRX įmonė „Nauticor Oü“. „Nauticor Oü“ įsikūrusi Taline, Estijoje, ji teikia paslaugas visoms HRX įmonėms: rengia finansines ataskaitas, sąskaitas, vykdo rinkodaros veiklą ir centralizuotą IT sistemų priežiūrą.

 

Sėkmė ir iššūkiai

Plečiantis HRX įmonėms, nuspręsta statyti naujus terminalus pagrindiniuose regionuose, kuriuose koncernas vykdė veiklą. Taip siekta turėti nuosavus terminalus ir darbščius bei lojalius vairuotojus tam, kad koncernas galėtų suteikti kiek įmanoma geresnės kokybės ir patikimesnes paslaugas savo klientams. HRX terminalai buvo pastatyti Helsinkyje, Taline, Rygoje ir Vilniuje.

Nors HRX nuosekliai augo visą savo veiklos laikotarpį, 2008-ųjų metų recesija sudavė stiprų smūgį transporto sektoriui, neaplenkdama ir HRX. Nežiūrint to, koncernas ir toliau vykdė savo veiklą, remdamasis pagrindinėmis savo vertybėmis. Tai pavyko pirmiausia todėl, kad koncernas siekė išlaikyti aukštus paslaugų kokybės standartus padedant lojaliems ir efektyviai dirbantiems darbuotojams. 2017 metais, valdymą perėmus antrosios kartos daug metų įvairias pareigas koncerne užėmusiems savininkams, HRX įvyko svarbių pokyčių.  

 

Šiandien HRX įmonių ateitis atrodo ypač šviesi. Remdamiesi pagrindinėmis vertybėmis, naujieji vadovai įvertino veiklą iš naujos perspektyvos ir įgyvendina šiuolaikiškus sprendimus siekdami užtikrinti, kad mes ir toliau teiktume savo klientams geriausios kokybės logistikos paslaugas

1991
„HR-Express Oy“ vilkikai kasdien pradeda važinėti iš Helsinkio į Taliną ir atgal
1996
Latvijoje įsteigiama SIA HRX su terminalu ir biuru Rygoje
1997
Vilniuje įsteigiama lietuviška HRX įmonė UAB HRES
1998
Švedijoje įsteigiama „HRX Sverige AB“
2000
„HRX Finland“ atidaro naują savo terminalą Helsinkyje
2001
Įsteigiama „HRX Poland“ su terminalu ir biuru Varšuvoje
2004
UAB HRES Lietuvoje atidaro naują terminalą
2008
Plėsdama veiklą, „HRX Latvia“ baigia naujo terminalo statybas
2017
Darbą pradeda nauja HRX įmonių vadovybė
2019
Plėsdama veiklą visuose savo regionuose, HRX pirmą kartą daug investuoja į transporto priemones