Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Ar žinote, kad Jūsų klientai Jūsų produktų kokybę tiesiogiai susieja su logistiniu paslaugos atlikimu?

Logistinis paslaugų atlikimas tampa vienu kertinių momentų, kurį vertina Jūsų klientai, priimdami sprendimą – pirkti iš Jūsų ar ne. Tuo tarpu pasitaikantys logistiniai trukdžiai ir problemos neretai būna ta svarbia priežastimi, kai esami klientai nusprendžia atsisakyti Jūsų paslaugų.

Kitaip tariant, šiais greitai besikeičiančiais laikais, kai mes visi esame labai užsiėmę ir esame  pripratę viską gauti čia ir dabar, niekas labiau neerzina, nei tai, kad Jūsų parduodamos prekės pasiekia galutinį gavėją vėliau, nei Jūs žadėjote, o dar blogiau, kai Jūsų prekės pasiekia klientą apgadintos. Jeigu anksčiau klientai į krovinio vėlavimą ir apgadinimą žiūrėdavo tik per finansinę prizmę, tai dabar prie finansų prisideda ir emocijos, o jas išspręsti vien finansiniu kompensavimu nebepakanka.

Keletas faktų, patvirtinančių aukščiau įvardintus teiginius.

 

Shopify atlikas tyrimas rodo, kad Jūsų klientams labai svarbios trys sąlygos: greitas pristatymas, nemokamas pristatymas ir lankstus pristatymas. Kitaip sakant, Jūsų klientai pageidauja lanksčios pristatymo paslaugos, kuri būtų pritaikyta konkrečiam jų poreikiui. Jeigu kažkurio iš šių elementų jūs negalite užtikrinti, o Jūsų konkurentai gali, tai iš esmė Jūs rizikuojate prarasti potencialius ir esamus klientus.

Dar vienas svarbus faktas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį. Shopify tyrimas rodo, kad  jeigu pristatomi kroviniai vėluoja ir Jūs apie šį vėlavimą neinformuojate savo klientų, net 69,7 % tokių nepatenkintų klientų, tikėtina, nebepirktų pakartotinai iš Jūsų.

To paties tyrimo metu nustatyta, kad jeigu Jūs negalite tiksliai įvardinti pristatymo terminų, tai Jūsų įmonė praranda pardavimus, kadangi net 32 % potencialių pirkėjų, kurie negauna tikslios pristatymo datos arba ši data netinka jiems, nebeperka iš Jūsų.

Kaip matome, geras logistikos paslaugų atlikimas ir aiški informacija apie pristatymą yra svarbi tiek įgaunant, tiek ir išlaikant klientą.

Du patarimai, kaip užtikrinti aukštą logistikos paslaugų kokybę.

  1. Dirbkite su patikimomis logistikos bendrovėmis, kurios gali užtikrinti greičiausius ir lanksčiausius pristatymo terminus jums aktualiomis kryptimis.
  2. Sukurkite vidinius procesus organizacijoje, kurie leistų gerinti pristatymo laiku rodiklius Jūsų klientams. Taip pat turėkite procesus, kurie klientą informuotų apie pristatomų krovinių statusą.

Dėkojame už dėmesį. Jeigu ieškote skubių siuntų ir krovinių gabenimo partnerio Suomijoje ir Švedijoje, kreipkitės į mus.

Šiomis kryptimis krovinius pristatome per 1-3 dienas. Mes pasiekiame vieną aukščiausių OT (on time) rodiklių rinkoje, netgi 99,8 % krovinių pristatome nesugadintus.

Susisiekti su mumis galite paspaudę, šią nuorodą.

Kitos naujienos:

Kaip valdyti kintančias tiekimo grandines?

27.02 2023 Uncategorized
Daugelis prekybos ir gamybos įmonių pagaliau sulaukė ramybės periodo. Atrodytų, viskas grįžta į senas vėžes: įvairias transporto paslaugas sausuma, oru ir jūra užsakyti tapo paprasčiau, žaliavų pristatymo terminai (angl. Lead time) pagerėjo. Žinoma, kai kurių žaliavų vis dar trūksta,  tačiau daugelis tikrai pritars – situacija daug geresnė nei buvo 2022-ųjų pradžioje. Vis dėlto, ar jau …

Išplėskite verslo galimybes. Lietuvos eksportuotojų dėmesio centre – Danija

27.02 2023 Uncategorized
Tęsiame straipsnių ciklą apie verslo plėtros galimybes kaimyninėse šalyse. Straipsnius, apie palankias verslo galimybes Švedijoje ir Suomijoje, galite rasti čia ir čia. Daniškos įmonės jau turi gerosios patirties, dirbdamos su Lietuvos įmonėmis, todėl vis daugiau įvairių lietuviško verslo sektorių įsitvirtina šioje šalyje. Danija – reikšminga Lietuvos užsienio prekybos partnerė, užimanti 13 vietą Lietuvos eksporto krepšelyje. …

Norint pasiekti vieną aukščiausių pasitenkinimo rodiklių rinkoje, reikia investuoti į darbuotojus!

27.02 2023 Uncategorized
Pagrindinis „HRX“ tikslas – teikti aukščiausio lygio transportavimo paslaugas. Būtent todėl, kasmet vertiname klientų pasitenkinimo rodiklį (angl. NPS). Didžiuojamės, jog dabar šis rodiklis yra vienas aukščiausių rinkoje – 89,25 balo. Vertiname ne tik darbuotojų profesionalumą, bet ir lojalumą įmonei, siekiame užtikrinti kuo mažesnę administracijos personalo bei vairuotojų kaitą. Visi minimi veiksmai padeda teikti aukščiausio lygio …

Time critical transporto paslaugos. Kuo jos skiriasi nuo įprastų?

30.01 2023 Uncategorized
HRX daugiau kaip 20 metų teikia time critical (liet. laikui jautrias) transportavimo paslaugas. Šias paslaugas atliekame kokybiškai ir pasiekiame vieną aukščiausių pasitenkinimo rodiklių rinkoje. Nors ši sąvoka  pasaulyje yra plačiai žinoma ir suprantama, pasitaiko atvejų, kad, bendraudami su potencialiais klientais, pastebime, jog jiems ne visuomet yra aišku, kokios tai paslaugos, kokios įmonės jomis naudojasi ir …

Just in time gali grįžti su trenksmu 2023 metais

30.01 2023 Uncategorized
Just in time (liet. prekių gamyba tik pagal užsakymą nustatytam laikui) per pastarąjį penkiasdešimtmetį buvo viena svarbiausių  inovacijų gamybos ir tiekimo valdyme. Šią strategiją taikė daugelis gamybinių įmonių, kurios siekė taupyti sąnaudas, mažinti klaidų skaičių gamyboje ir didinti gaminamų prekių kokybę. Tačiau, prasidėjus pandemijai, buvo visiškai sujaukti jūrinės logistikos pristatymo terminai, tapo sunkiau prognozuoti oro …

Praplėskite savo verslo galimybes. Suomija – patraukli rinka Lietuvos eksportuotojams

30.01 2023 Uncategorized
Tęsiame straipsnių ciklą apie verslo galimybes kaimyninėse šalyse. Jeigu neskaitėte mūsų pirmo straipsnio apie verslo plėtros galimybes Švedijoje, jį galite rasti čia. Nors Suomija, vertinant pagal atstumą ir logistikos išlaidas, kuria konkurencinį pranašumą prieš kitas šalis, tačiau mes nesame viena pagrindinių  jos prekybos partnerių. Lietuva pagal importo kiekį į Suomiją užima tik dvidešimt trečią vietą. …