Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Ar žinote, kad Jūsų klientai Jūsų produktų kokybę tiesiogiai susieja su logistiniu paslaugos atlikimu?

Logistinis paslaugų atlikimas tampa vienu kertinių momentų, kurį vertina Jūsų klientai, priimdami sprendimą – pirkti iš Jūsų ar ne. Tuo tarpu pasitaikantys logistiniai trukdžiai ir problemos neretai būna ta svarbia priežastimi, kai esami klientai nusprendžia atsisakyti Jūsų paslaugų.

Kitaip tariant, šiais greitai besikeičiančiais laikais, kai mes visi esame labai užsiėmę ir esame  pripratę viską gauti čia ir dabar, niekas labiau neerzina, nei tai, kad Jūsų parduodamos prekės pasiekia galutinį gavėją vėliau, nei Jūs žadėjote, o dar blogiau, kai Jūsų prekės pasiekia klientą apgadintos. Jeigu anksčiau klientai į krovinio vėlavimą ir apgadinimą žiūrėdavo tik per finansinę prizmę, tai dabar prie finansų prisideda ir emocijos, o jas išspręsti vien finansiniu kompensavimu nebepakanka.

Keletas faktų, patvirtinančių aukščiau įvardintus teiginius.

 

Shopify atlikas tyrimas rodo, kad Jūsų klientams labai svarbios trys sąlygos: greitas pristatymas, nemokamas pristatymas ir lankstus pristatymas. Kitaip sakant, Jūsų klientai pageidauja lanksčios pristatymo paslaugos, kuri būtų pritaikyta konkrečiam jų poreikiui. Jeigu kažkurio iš šių elementų jūs negalite užtikrinti, o Jūsų konkurentai gali, tai iš esmė Jūs rizikuojate prarasti potencialius ir esamus klientus.

Dar vienas svarbus faktas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį. Shopify tyrimas rodo, kad  jeigu pristatomi kroviniai vėluoja ir Jūs apie šį vėlavimą neinformuojate savo klientų, net 69,7 % tokių nepatenkintų klientų, tikėtina, nebepirktų pakartotinai iš Jūsų.

To paties tyrimo metu nustatyta, kad jeigu Jūs negalite tiksliai įvardinti pristatymo terminų, tai Jūsų įmonė praranda pardavimus, kadangi net 32 % potencialių pirkėjų, kurie negauna tikslios pristatymo datos arba ši data netinka jiems, nebeperka iš Jūsų.

Kaip matome, geras logistikos paslaugų atlikimas ir aiški informacija apie pristatymą yra svarbi tiek įgaunant, tiek ir išlaikant klientą.

Du patarimai, kaip užtikrinti aukštą logistikos paslaugų kokybę.

  1. Dirbkite su patikimomis logistikos bendrovėmis, kurios gali užtikrinti greičiausius ir lanksčiausius pristatymo terminus jums aktualiomis kryptimis.
  2. Sukurkite vidinius procesus organizacijoje, kurie leistų gerinti pristatymo laiku rodiklius Jūsų klientams. Taip pat turėkite procesus, kurie klientą informuotų apie pristatomų krovinių statusą.

Dėkojame už dėmesį. Jeigu ieškote skubių siuntų ir krovinių gabenimo partnerio Suomijoje ir Švedijoje, kreipkitės į mus.

Šiomis kryptimis krovinius pristatome per 1-3 dienas. Mes pasiekiame vieną aukščiausių OT (on time) rodiklių rinkoje, netgi 99,8 % krovinių pristatome nesugadintus.

Susisiekti su mumis galite paspaudę, šią nuorodą.

Kitos naujienos:

Logistikos rizikos. Kaip jas suvaldyti?

31.05 2023 Žinojimas = Galia
Logistikos valdymas – labai dinamiška ir svarbi funkcija visose organizacijose, kadangi šis padalinys dažniausiai yra glaudžiai susijęs su visais įmonės skyriais. Čia kasdien susiduriama su įvairiais iššūkiais, sudėtingomis situacijomis, kai tenka greitai priimti įvarius sprendimus. Dažnai logistikos padalinys įmonėje yra ta vieta, kurioje valdomos didžiausios rizikos. Ne veltui sakoma, kad karai yra laimimi arba pralaimini …

Keturios svarbiausios inovacijos logistikoje

31.05 2023 Žinojimas = Galia
Pastarasis dešimtmetis logistikos inovacijų srityje buvo tikrai išskirtinis. Kai kurios inovacijos jau yra plačiai taikomos, kai kurios dar tik kuriamos arba yra vystymosi stadijoje. Tačiau jau dabar matome, kad kiekviena iš šių naujovių atneša didžiulę naudą krovinio siuntėjams bei įvairias logistikos paslaugas tiekiančioms įmonėms, nes darbai atliekami greičiau, mažesnėmis sąnaudomis ir tausojant aplinką. Naujosioms technologijoms …

Išplėskite verslo galimybes. Iš naujo pažinkite Estijos rinką

Tęsiame straipsnių ciklą apie verslo plėtrą kaimyninėse šalyse. Ankstesnius straipsnius apie rinkas Švedijoje, Suomijoje bei Danijoje galite rasti čia, čia ir čia. Lietuviams Estijos rinka pažįstama jau seniai. Esame sukūrę draugiškus ir produktyvius santykius. Estija – viena didžiausių mūsų šalies eksporto partnerių, užimanti net 5 vietą. Tiesa, iki šiol į Rusiją mes eksportuodavome daugiau, tačiau …

D2C pardavimų kanalas – būdas uždirbti daugiau

26.04 2023 Žinojimas = Galia
Dauguma gamintojų savo prekes parduoda per tarpininkus, kadangi šiuo kanalu naudotis yra paprasta: nereikia investicijų, lengviau planuoti pajamas. Tačiau ši tendencija po truputį kinta ir vis daugiau gamybinių įmonių renkasi tiesiogiai pardavinėti klientams (angl. direct to consumer). Tikėtina, kad ateityje vis daugiau įmonių pradės naudoti šį pardavimo būdą. „HRX“ teikia transportavimo paslaugas gamybinėms ir e-komerciją …

Dekarbonizacija. Iššūkis sausumos transporto sektoriui

26.04 2023 Tvari logistika
Vis dažniau apie tvaresnio transporto alternatyvas kalbama įvairiuose politiniuose formatuose. Atsiranda daugiau reikalavimų ir politinių iniciatyvų, skatinančių transporto sektorių iki 2050 m. pasiekti nulines emisijas. Transporto sektorius taip pat deda visas pastangas, siekdamas tausoti aplinką, nes supranta, jog būtina ieškoti gamtai draugiškesnių alternatyvų. „HRX“ skiria ypatingą dėmesį tvarumo reikalavimams, investuoja į atsinaujinančios energetikos šaltinius. Kartu …

Kelionė elektromobilių link nebus lengva

Automobilių pramonėje vyksta viena didžiausių permainų per pastaruosius 200 metų. Kalbame apie elektrinius automobilius. Šie procesai vyksta pastarąjį dešimtmetį, tačiau dabar jie vis labiau įsibėgėja. Nors elektromobiliai, lyginant su nafta varomais, šiuo metu sudaro nedidelę dalį transporto priemonių, tačiau jų populiarumas nuolatos auga. Prognozuojama, kad nafta varomų automobilių pirkimas nuo 2025 m. pradės mažėti, o …