Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Jums reikia dagiau negu transporto paslaugų teikėjo, jums reikia logistikos partnerio

29.11 2022 HRX kokybė

Iki pandemijos į transportavimo sausuma paslaugas daugelis žiūrėdavo kaip į transakcines, neturinčias reikšmingų išskirtinumų. Tai natūrali žmogiška reakcija, kai viskas klostosi gerai ir stabiliai, tada ši logika yra suprantama ir aiški. Tačiau, kai atsitinka nenumatytos situacijos, o jų šiuo metu atsitinka ypač dažnai (pandemija, karas Ukrainoje, stichinės nelaimės ir kt.), šalia pravartu turėti komandą, kuri padėtų įveikti visus iššūkius. Neatsiejama šios komandos sudedamoji dalis – transporto paslaugas teikiančios įmonės. Turėti patikimus transporto partnerius pokyčių metu yra labai svarbu, kadangi, kaip parodė situacija pandemijos metu, tos įmonės, kurios gebėjo suvaldyti logistinius iššūkius, laimėjo konkurencinę kovą ir galėjo džiaugtis didesnėmis pelno maržomis.

Dėl šių priežasčių daugelis prekybinių ir gamybinių įmonių, kurios anksčiau transporto paslaugas užsakinėjo vienu iš transakcinių metodų, pavyzdžiui, dirbdavo su pigiausios kainos tiekėju, pastebėjo, jog   tokie ryšiai su transporto įmonėmis ir kitais logistikos paslaugų teikėjais tampa rizikingi pokyčių metu. Kadangi tokie santykiai negarantuoja nenutrūkstamo jų prekių ir žaliavų tiekimo.

Šiame straipsnyje pasidalinsime su jumis įžvalgomis, kodėl transakcinius ryšius vertėtų keisti į partneriškus ryšius  su profesionaliomis transporto įmonėmis. Pasidalinsime mintimis apie tai, kokias problemas galėtų padėti išspręsti profesionali transporto įmonė, bei patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis transporto įmones.

Kodėl partneriški santykiai?

Populiarus posakis teigia, kad versle draugų nėra. Tačiau šiuo posakiu aklai vadovautis nebūtina, tuo tarpu draugų ieškoti visada pravartu. Kalbant apie transporto paslaugas, įprasta situacija, kai krovinio siuntėjas ieško pigiausios kainos, o paslaugos teikėjas nori gauti maksimalią. Šie galios žaidimai dažnai nuveda į situacijas, kai krovinio siuntėjui, nors ir pavyksta išsiderėti mažiausią kainą, tačiau, tai  pasiekus, tenka permokėti kitur. Dažnai transporto įmonės bando kompensuoti savo nuostolius kitais būdais.

Galimos paslėptos kainos dedamosios:

  1. Transporto įmonė taupo darbuotojų sąskaita, todėl įmonėje vyksta dažna darbuotojų kaita, o tai sąlygoja klaidas, vėlavimą ir kitas nepriimtinas situacijas. Dėl šios priežasties kenčia jūsų įmonės įvaizdis.
  2. Taupoma klientų aptarnavimo kokybės sąskaita. Dažnu atveju transporto įmonės, taupydamos lėšas, nepriskiria klientams personalinių vadybininkų, todėl įvairių situacijų sprendimas užtrunka ilgai.
  3. Transporto įmonė, nors ir suteikė nuolaidą, tačiau tikisi kainą pasikelti ateityje, išnaudodama rinkoje susidariusias galimybes, tokias kaip: priemokas piko sezono metu, priemokas importo/eksporto disbalanso metu ir kt.
  4. Neinvestuojama į darbuotojų apmokymą, transporto parko atnaujinimą, technologinius sprendimus, tvarumą ar netgi vilkikų remontą, o tai sąlygoja prastėjančias transporto paslaugas.

Turbūt vienas geriausių transakcinių logistikos santykių pasekmės pavyzdžių – neseniai stebėta situacija jūrinėje logistikoje. Jūrinės linijos, kurios daugiau nei dešimtmetį dirbo nuostolingai arba mažu pelningumu, nes buvo priverstos priimti krovinių siuntėjų sąlygas. Prasidėjus pandemijai, jos pasinaudojo proga, pakėlė kainas ir  uždirbo pasakiškus pelnus. Taip jūrinės linijos turbūt nubraukė visus  krovinių siuntėjų iki šiol sutaupytus logistikos kaštus.

Siekiant išvengti aukščiau aptartų situacijų, geriausia kurti partneriškus santykius. O partneriški santykiai prasideda nuo įprastų galios žaidimų atsisakymo ir derybų prie stalo, nustatant abiem pusėms priimtinas kainas ir paslaugų lygius.

Kokių paslaugų lygio galite tikėtis iš partneriškų santykių su kokybiška ir patikima transporto įmone?
 

Transporto įmonės, kurios siekia teikti aukštos kokybės paslaugas, visų pirma investuoja į darbuotojus, taip išvengdamos dažnos jų kaitos. Aukštos kvalifikacijos ir įgudę darbuotojai – tai kertinis aukštos paslaugų kokybės garantas. Kai nesustyguota organizacijos struktūra, tai dažnai sąlygoja ne tik klaidas, bet ir praleidžiami pasikrovimo ir pristatymo terminai. Kitaip tariant, dirbdami su kokybiška ir patikima įmone, jūs išvengsite klaidų ir krovinio vėlavimų bei galėsite pasikonsultuoti su savo srities profesionalais.

Transporto įmonės, kurios yra orientuotos į aukštą paslaugų kokybę,  užtikrina tinkamą darbuotojų skaičių kiekvienai klientui svarbiai funkcijai atlikti. Krovinio siuntėjai gal tikėtis VIP lygio klientų aptarnavimo ir greito probleminių klausimų sprendimo.

Kokybiška transporto įmonė visuomet laikysis sutartyje numatytų sąlygų ir niekada neieškos būdų, kaip papildomai užsidirbti iš jūsų. Kitaip tariant, dirbdami su patikima įmone, būsite užtikrinti, kad nuo jūsų nebus nusigręžta atsitikus nenumatytoms situacijoms.

Dirbdami su patikimu partneriu, jūs visada būsite užtikrinti, kad jūsų krovinių transportavimas bus atliekamas naujausiomis transporto priemonėmis, o vilkikų vairuotojai bus aprūpinti visomis riekiamomis darbo priemonėmis. Jūs būsite užtikrinti, kad transporto įmonė tinkamai reprezentuos jus.

Kaip atskirti profesionalų paslaugų tiekėją nuo neprofesionalaus?

Be įprastų vertinimo kriterijų, tokių kaip: stabili finansinė padėtis, rekomendacijos, įmonės reputacija rinkoje ir komandos profesionalumas, prieš pradedant dirbti, siūlome išsiaiškinti, kokius pristatymo laiku rodiklius įmonė pasiekia,  kokia dalis krovinių atvyksta nesugadinti. Gautus atsakymus palyginkite su turimais dabartiniais jūsų įmonės rodikliais.

Taip pat išsiaiškinkite, ar turėsite asmeninį vadybininką, kuris bus vienintelis jūsų kontaktas įmonėje. Jeigu transporto įmonė aptarnauja klientus telefono centro principu, tai yra ženklas, kad ji taupo kokybės sąskaita.

Taip pat siūlome peržiūrėti įmonės, su kuria ketinate dirbti, svetainę, socialinius tinklus, įsitikinkite, ar įmonė kuria turinį, kuris būtų orientuotas į klientą. Atrodytų, kad tai smulkmena, tačiau tai taip pat parodo, kad įmonei klientai ir geras įmonės įvaizdis yra svarbu, todėl tikėtina, jog ji darys viską, kad patvirtintų savo gerą vardą.

Šį kartą tiek. Dėkojame už dėmesį. 

Jeigu jums reikalingas patikimas skubių krovinių transportavimo partneris, išbandykite mus.

Susisiekti su mumis galite paspaudę šią nuorodą.

Kitos naujienos:

Kaip sumažinti atsargų kiekį ir taupyti lėšas?

29.11 2023 Žinojimas = Galia
Šiuo metu, kai nemažai sektorių išgyvena ne pačius geriausius laikus, dauguma įmonių ieško būdų, kaip mažinti sąnaudas. Tai, žinoma, visada yra svarbu, kadangi pagrindinis efektyvios įmonės tikslas – rasti priemonių, kaip pasiekti strateginius tikslus optimaliomis sąnaudomis. Tos kompanijos, kurios dirba efektyviau, ilgainiui laimi konkurencinę kovą. Viena iš geriausių taupymo galimybių, kuria gali pasinaudoti organizacija, tai …

Dekarbonizacija – pajamų augimo ir savikainos mažinimo įrankis

29.11 2023 Tvarumas
Pastaruoju metu  dekarbonizacijos tema kalbama plačiai ir dažniausiai šiose diskusijose akcentuojama būtinybė tausoti mūsų planetą. Siekiant nulinių emisijų iki 2050 metų, skaičiuojama, kad bendrai bus išleista net 275 trilijonai JAV dolerių, o tai yra milžiniška galimybė, kurią kompanijos gali išnaudoti. Anksčiau rašėme, jog tvarumas apsimoka dėl to, kad vartotojų pirkimo įpročiai sparčiai keičiasi. Šiame straipsnyje …

Automobilių pramonė keičiasi. „HRX“ neatsilieka

„HRX“ įmonės glaudžiai bendradarbiauja su automobilių pramonės kompanijomis, todėl gerai suprantame, kas yra svarbu šio tipo įmonėmis. Būtent todėl kuriame tokius transporto sprendimus, kurie atliepia visus mūsų klientų norus. Norėdami užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, nuolatos domimės šio sektoriaus naujovėmis. Šiandien pasidalinsime prognozėmis, kur juda automobilių pramonė ir kokios tendencijas stebėsime artimiausiu metu. Taip pat pateiksime …

Artėja kalėdinis laikotarpis. Kaip tinkamai pasiruošti?

30.10 2023 Žinojimas = Galia
Daugelis įmonių, vykdančių prekybą, kalėdiniu laikotarpiu susiduria su nemažai iššūkių. Būtent šiuo metu labai padaugėja užsakymų ir, kaip įprasta, visi klientai savo prekes nori gauti dar iki švenčių. Tai galioja net ir toms prekėms, kurios nepatenka į prekių, skirtų dovanoms, sąrašą, nes ir B2B segmente klientai nori greičiau „užsidaryti“ metus. Šiame straipsnyje rasite daugiau informacijos …

Europos tvarumo atskaitomybės standartas. Biurokratija ar vertės kūrimo įrankis?

30.10 2023 Tvarumas
Nuo 2024 m. įsigalioja Europos tvarumo atskaitomybės standartas. Iki šiol tai didžiausios apimties dokumentas, kuris per ateinančius penkerius metus palies nemažai Lietuvoje veikiančių įmonių. Proaktyvios kompanijos ruošiasi šio standarto įgyvendinimui iš anksto. Kadangi šios direktyvos atžvilgiu rinkoje girdime įvairių nuomonių, o ir įmonės turi daug neatsakytų klausimų, straipsnyje pateiksime naudingos informacijos apie tvarumo atskaitomybės standartą …

Olandija – perspektyvi rinka e – komercijos verslo plėtrai. Atraskite ją!

30.10 2023 E-komercija
Olandija garsėja ne tik stulbinančiu kraštovaizdžiu: kanalais, tulpių laukais, ganyklomis, bet ir unikalia ekonomine aplinka. Ši šalis yra ne tik turistų traukos centras, bet ir puiki rinka visiems, ieškantiems  e-komercijos verslo plėtros galimybių. „HRX“ nuo šių metų pradėjo teikti siuntų gabenimo paslaugas į šią šalį. Šiame straipsnyje pasidalinsime savo įžvalgomis, kodėl Olandija yra ideali vieta …