Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Dekarbonizacija. Iššūkis sausumos transporto sektoriui

Vis dažniau apie tvaresnio transporto alternatyvas kalbama įvairiuose politiniuose formatuose. Atsiranda daugiau reikalavimų ir politinių iniciatyvų, skatinančių transporto sektorių iki 2050 m. pasiekti nulines emisijas. Transporto sektorius taip pat deda visas pastangas, siekdamas tausoti aplinką, nes supranta, jog būtina ieškoti gamtai draugiškesnių alternatyvų.

„HRX“ skiria ypatingą dėmesį tvarumo reikalavimams, investuoja į atsinaujinančios energetikos šaltinius. Kartu suprantame, su kokiais iššūkiais susiduria transporto sektorius, siekdamas mažinti emisijas, todėl norime pasidalinti šiomis žiniomis su jumis.

Pagrindiniai iššūkiai

Pastebime, kad yra manančių, jog transporto įmonės nenori eiti žaliuoju keliu, nes tai brangu, todėl šis procesas yra vilkinimas. Norime patikinti, kad tai netiesa, kadangi žalieji sprendimai, ypač tie, kurie susiję su elektros variklių naudojimu, ne tik tausoja aplinką, bet ir mažina transporto įmonių sąnaudas. Todėl sektoriaus įmonės yra suinteresuotos atnaujinti parkus, tačiau progresą stabdo tam tikri iššūkiai, apie kuriuos ir pakalbėsime.

Dabartinės degalų rūšys, naudojamos vilkikams, neleidžia sumažinti emisijų iki nulio

Pagrindinė priemonė, kuri leidžia žymiai sumažinti CO2 emisijas – elektra varomi varikliai. Šis sprendimas pasiteisina smulkių krovinių pervežimui konkrečiame mieste, tačiau, kalbant apie sunkesnius krovinius ir ilgesnius atstumus, sprendimų vis dar neturime. Dabartinių baterijų pajėgumai yra per maži, krovimo laikas ilgas, o vandeniliu varomų vilkikų, kurie būtų geresnė alternatyva transporto įmonėms, didesnės apimties gamyba dar neišplėtota. Taigi  įmonės dabar gali sumažinti emisijas tik naudodamos mažiau taršius degalus (bioetanolį, biodyzeliną ir gamtines dujas).

Infrastruktūros trūkumai

Kai turėsime visas reikiamas technologijas, tuomet, tikėtina, susidursime su infrastruktūros problemomis, mat gali kilti rizika, jog trūks vandenilio kolonėlių arba elektros įkrovimo stotelių. Dabar visa infrastuktūra orientuota į naftos produktus, ateityje reikės transformuoti dabartines kolonėles. Taip pat reikės peržiūrėti dabartinio degalinių tinklo išdėstymą, kadangi netaršios transporto priemonės nuvažiuos mažiau kilometrų, todėl elektros stotelių tinklas turės plėstis.

Ne visiems tinka mažiau taršūs pasirinkimai

Dar viena šiuo metu aptarinėjama galimybė, kuri bus tinkama pereinamuoju laikotarpiu, – multimodalinis krovinių transportavimas, kai naudojami mažiau taršūs gabenimo būdai (geležinkelių transportas, gabenimas vidaus vandenimis arba trumpais jūriniais maršrutais). Šis sprendimas neabejotinai atneštų naudos, tačiau svarbu suprasti, kad ne visos transporto įmonės galės juo pasinaudoti. Pavyzdžiui, mes, teikdami laikui jautrias transportavimo paslaugas, negalėsime naudoti mažiau taršių krovinių gabenimo būdų, nes mus samdo įmonės (skubi gamyba, vaistai, maisto pramonė ir kt.), kurioms reikalingas pristatymas per 24-48 val. Jeigu krovinius vežtume geležinkeliu, greito pristatymo garantuoti negalėtume.

Turi pasikeisti vartotojų įpročiai

Norint pasiekti nulines emisijas, vien tik netaršių degalų nepakaks, reikės pasitelkti kompleksines priemones. Tai reiškia, kad bus naudojami mažiau taršūs degalai, ilginami krovinių tranzito laikai, trumpinamos tiekimo grandinės, mažinama prekių įvairovė ir kt. Šie pokyčiai bus glaudžiai susiję su vartotojų įpročių pasikeitimu, kadangi dabar esame pratę užsakytas prekes gauti jau kitą dieną, tačiau už žalesnes transporto alternatyvas nesame linkę mokėti brangiau. Visų pirma, mes turėsime susitaikyti su tuo, kad logistikos kainos kils, nes biodegalai ir kitos transporto rūšys kainuoja brangiau. Tikėtina, kad ypač pabrangs greitas pristatymas iš tolimų kraštų. Reikėtų nusiteikti, kad visos prekės, kurios atkeliaus iš tolimų kraštų, bus brangesnės už gaminamas vietoje.

Išteklių trūkumas

Reikšmingas iššūkis – finansų trūkumas. Perėjimas prie tvaresnių transporto priemonių naudojimo ir tvarumo standartų įdiegimo yra brangus malonumas. Didieji rinkos žaidėjai, tikėtina, su šia problema nesusidurs, tačiau mažiesiems tai gali tapti tikru iššūkiu. Kodėl verta rūpintis mažaisiais rinkos žaidėjais? Didžioji dauguma transporto bendrovių yra mažos arba net priskiriamos mikroįmonėms, turinčioms po keletą transporto priemonių. Jeigu jos išnyks, tai turės didelę įtaką transporto paslaugų pasiūlai ir dar labiau augins transportavimo kainas. Todėl svarbu ieškoti finansavimo šaltinių, šio tipo įmonių transformacijai.

Išvados

Nors iššūkių daug ir, tikėtina, dar negreitai sulauksime laikų, kai galėsime pasakyti, jog transporto sektorius pasiekė nulinį emisijų lygį, tačiau sparčiai žengiame šia kryptimi. Jeigu ieškote transporto partnerio, kuriam tvarumas yra svarbus, kviečiame išbandyti „HRX“ paslaugas. Esame skandinaviško kapitalo įmonė, todėl į  gamtos tausojimą žiūrime rimtai, o tvarumo klausimai mūsų akcininkų darbotvarkėje – vieni svarbiausių.

 

Kitos naujienos:

Vienas iš tvarių prekės ženklų lyderių: „Brambles“ pavyzdys

02.07 2024 Tvari logistika
Ieškojome tvarių logistikos kompanijų, kurių sėkmės pavyzdžiu galėtume pasidalinti, ir radome. Iš karto norime informuoti, kad tai ne įprasta logistikos kompanija, nes ši bendrovė užsiima  palečių ir kitų gabenime reikalingų daiktų, kurie gali būti naudojami pakartotinai, gamyba ir nuoma, o jos veikla yra paremta dalijimosi tarp skirtingų įmonių principais. Nors šios bendrovės veikla yra nutolusi …

Žymiausi bankrotai: „Blockbuster“ kelias į užmarštį

02.07 2024 Žinojimas = Galia
„Blockbuster“, didžiausias vaizdajuosčių nuomos paslaugų prekinis ženklas pasaulyje, buvo neatsiejama namų kino industrijos dalis. Tiesa, Lietuvoje mes šios kompanijos neturėjome, mūsų šalyje identišką veiklą vykdė kitos įmonės. Šiame straipsnyje nagrinėsime „Blockbuster“ kompanijos istoriją ir jos žlugimo priežastis, daugiausiai dėmesio skiriant tiekimo grandinės klaidoms, dėl kurių ji ir tapo pažeidžiama. „Blockbuster“ aukso amžius „Blockbuster“ kelionė prasidėjo …

Sparčiai besikeičianti verslo aplinka verčia įmones apdairiai rinktis logistikos partnerius

02.07 2024 Lėšų taupymas
Pastaruoju metu prekybos ir gamybos organizacijos patiria daugybę pokyčių, kurių, pasak ekspertų, artimiausią dešimtmetį tik daugės. „McKinsey“ atlikta studija „Organizacijų būklė 2023 metais” atskleidžia dešimt esminių pokyčių, kurie keičia dabartinę įmonių aplinką. Norint klestėti šių pokyčių metu, labai svarbu įgyvendinti verslo lankstumo ir atsparumo strategijas. Šios strategijos taip pat turi atsispindėti ir logistikos partnerių atrankos …

Tvarumo praktikos transportavimo paslaugų rinkoje

29.05 2024 Tvarumas
Pastaruoju metu apie tvarias transportavimo paslaugas kalbama vis dažniau. Kadangi sunkvežimiai išmeta didelę dalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pramonė skatinama taikyti tvarias praktikas. Nors tai ir taršus sektorius, tačiau pažanga, kurią padarė automobilių pramonė, siekiant mažinti taršą, yra didžiulė. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines tvarias praktikas šiuolaikinėje transporto pramonėje, kurios užtikrina, kad verslai galėtų toliau kurti …

Logistikos valdymo klaidos. Kaip jų išvengti?

29.05 2024 Lėšų taupymas
Logistika, regis, gana paprasta ir visiems suprantama sritis, tačiau ir čia pasitaiko klaidų, apie kurias dažnai net nesusimąstome ir kurios gali kainuoti labai daug. Praėjusiame straipsnyje aptarėme strategines ir pačias didžiausias logistikos klaidas. Šiame įvardinsime dar keletą, kurios yra mažiau pastebimos, bet jų eliminavimas  gali prisidėti prie efektyvesnių ir pigesnių logistikos operacijų bei papildomos vertės …

Žymiausi kompanijų bankrotai: „Kodak“ nesėkmės priežastys

29.05 2024 Žinojimas = Galia
Ar susimąstėte, kad net keletas žymiausių įmonių bankrotų buvo susiję su faktu, kad bendrovės negalėjo pritaikyti savo tiekimo grandinės strategijų prie pasikeitusios konkurencinės aplinkos. Kadangi istoriniai įvykiai yra geriausi mokytojai, pradedame naują straipsnių ciklą, kuriame nagrinėsime žymiausių įmonių veiklą ir jų klaidas, susijusias su tiekimo grandinės valdymu bei pateiksime patarimų, kaip šios lemties verslai būtų …