Privatumo ir slapukų politika Skaityti daugiau
Nustatykite regioną: Lithuania

Finland

English Suomi

Estonia

English Estonian

Latvia

English Latvian

Lithuania

English Lithuanian

Poland

English Polish

Sweden

English Svenska

Kaip dekarbonizacija paveiks logistikos paslaugas

HRX“ jau daugiau nei 25 metus teikia laikui jautrių dalinių krovinių gabenimo paslaugas. Norint  sėkmingai veikti šioje srityje, svarbu įvertinti naujausias tendencijas, viena iš jų – tvarumas. Kadangi mes savo įmonėje aktyviai diegiame su tvarumu susijusius sprendimus, pasvarstysime, kaip tvarumo reikalavimai paveiks skirtingas logistikos, įskatinant ir laikui jautrias, paslaugas.

Skirtingos galimybės ir iššūkiai

Apie iššūkius (infrastruktūros trūkumą, visiškai netaršių kuro rūšių nebuvimą), su kuriais susiduria transporto kompanijos, norinčios eiti tvarumo keliu, esame  kalbėję jau anksčiau, apie tai paskaityti galite čia.

Norint sėkmingai diegti taršą mažinančius, o ateityje ir visiškai netaršius sprendimus logistikos srityje, būtina atkreipti dėmesį į dar vieną svarbų aspektą. Atkreipiame dėmesį, kad vienoms logistikos paslaugoms šiuos reikalavimus pritaikyti bus  lengviau, o kitoms – sunkiau.

Pavyzdžiui, kompanijoms, teikiančioms sandėliavimo paslaugas, yra daug paprasčiau taupyti emisijas, kadangi šių paslaugų  atstovai jau dabar gali investuoti, kai pakartotinai naudoja vandenį, įsigyja elektra varomus krautuvus, patys gaminasi elektrą bei diegiasi kitas iniciatyvas, kurios ateityje leis mažinti antros ir trečios kartos emisijas. Įmonės, vykdančios paskutinės mylios logistines operacijas netolimais maršrutais, taip pat jau dabar gali įsigyti elektra varomas transporto priemones.

Žinoma, net ir aptartos logistikos sritys dar negali vadintis visiškai netaršiomis, tačiau jos tikrai turi geresnes startines pozicijas, lyginant, pavyzdžiui, su oro, jūrine logistika ar įmonėmis, kurios užsiima sausumos transportu ilgais maršrutais (angl. Long houl). Mat, kuo ilgesni maršrutai, tuo sudėtingiau naudoti visiškai netaršų kurą.

Kokia kuro rūšis taps dominuojančia ir kurios logistikos paslaugos taps visiškai netaršios?

Daugelis logistikos įmonių šiuo metu bando atsakyti į klausimą, tai kokia gi kuro rūšis dominuos ateityje. Nepaisant to, kad tvarumas yra ilgalaikis tikslas, investicijas reikia planuoti jau dabar.

Pasak „Mckinsey“ analitikų, skirtingi logistikos sektoriai ateityje tvarumo iniciatyvas įgyvendins nevienodu greičiu ir skirtingais būdais. Tikėtina, kad nebus vienos dominuojančios kuro rūšies, bus naudojamos skirtingos: elektra, iškastinis kuras, vandenilis, HVO bei kitos tvaraus kuro rūšys.

Kalbant apie tai, kokia logistikos sritis greičiausiai taps netaršia, tikėtina, kad tai bus gabenimo sausumos keliais veikla. Lyginant su kitomis gabenimo rūšimis, ji greičiausiai nebenaudos iškastinio kuro. Prognozuojama, kad iki 2050 m. visas šioje transportavimo srityje naudojamas kuras bus netaršus arba gautas iš atsinaujinančių  energijos šaltinių. Daug sudėtingesnė situacija aviacijoje. Prognozuojama, kad net ir 2050 m. 20-30% viso sunaudojamo kuro bus iškastinis. Jūrinėje logistikoje taip pat iki 2050 m. nepavyks visiškai atsisakyti iškastinio kuro, šio kuro dalis sudarys apie 20 proc. Taip yra todėl, kad technologijos dar nebus tiek pažengusios, kad galėtų užtikrinti saugią ir ekonomišką kelionę lėktuvais ir laivais.

Analizuodami žiniasklaidos pranešimus ir už logistikos tvarumą atsakingų centrų veiklą, pastebime, kad, nors daugelis ir kelia nulinių emisijų tikslus 2050 m., tačiau jau dabar aišku, kad ne visose logistikos srityse tai bus įmanoma pasiekti.

Kaip tvarumo reikalavimai paveiks laikui jautrias transportavimo paslaugas?

Kalbant apie laikui jautrias transportavimo paslaugas, kurioms atstovauja „HRX“, norime pabrėžti, kad ši sritis bent jau per artimiausius dešimt metų vargu, ar taps netaršia. Priežastis yra viena  –  tokių paslaugų naudotojams greitas, lankstus krovinio paėmimas ir pristatymas yra svarbiausi motyvai pirkti ir už tokią paslaugą mokėti brangiau. Todėl tokioms paslaugoms netinka elektra (išskyrus pristatymus tame pačiame mieste), kadangi baterijos išsikrauna per greitai, o krovimas užtrunka ilgai. Jeigu savo veikloje pradėtume naudoti elektra varomas transporto priemones, tai mūsų klientai turėtų pamiršti tuos pristatymo greičius, kuriuos garantuojame šiuo metu. Manome, kad tokiai paslaugai bent jau artimiausiu laikotarpiu geriausiai tiks tos tvaraus kuro rūšys, kurias galima naudoti greitai ir patogiai, nes taip bus išlaikytas paslaugos greitis bei lankstumas, kartu siekiant ir tvarumo tikslų.

Manome, kad pereinamuoju laikotarpiu populiariausias bus biodyzelinas, kadangi šio kuro rūšiai infrastruktūra jau sukurta, o ja naudotis patogu. Mūsų kompanija šiuo metu palankiausiai vertina ir naudoja iš hidrinto augalinio aliejaus pagamintą kurą (angl. Hydrotreated Vegetable Oil, arba HVO). Tai naujos kartos saugūs biodegalai, kurie šiuo metu generuoja didžiausias CO2 emisijų galimybes.

Apibendrindami norime akcentuoti, kad tvarumas užima vis svarbesnę vietą logistikos kompanijų darbotvarkėje. „HRX“ – ne išimtis, praėjusiais metais pasitvirtinome savo tvarumo politiką ir aktyviai siekiame užsibrėžtų tikslų. Jeigu jūs ieškote transporto kompanijos, kuri teikia tvarius logistikos sprendimus, kviečiame susisiekti su mumis. Tai padaryti galite paspaudę nuorodą ir užpildę kontaktų formą.

Susisiekti su „HRX“ pardavimų komanda.

Kitos naujienos:

Tvarumo praktikos transportavimo paslaugų rinkoje

29.05 2024 Tvarumas
Pastaruoju metu apie tvarias transportavimo paslaugas kalbama vis dažniau. Kadangi sunkvežimiai išmeta didelę dalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pramonė skatinama taikyti tvarias praktikas. Nors tai ir taršus sektorius, tačiau pažanga, kurią padarė automobilių pramonė, siekiant mažinti taršą, yra didžiulė. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines tvarias praktikas šiuolaikinėje transporto pramonėje, kurios užtikrina, kad verslai galėtų toliau kurti …

Logistikos valdymo klaidos. Kaip jų išvengti?

29.05 2024 Lėšų taupymas
Logistika, regis, gana paprasta ir visiems suprantama sritis, tačiau ir čia pasitaiko klaidų, apie kurias dažnai net nesusimąstome ir kurios gali kainuoti labai daug. Praėjusiame straipsnyje aptarėme strategines ir pačias didžiausias logistikos klaidas. Šiame įvardinsime dar keletą, kurios yra mažiau pastebimos, bet jų eliminavimas  gali prisidėti prie efektyvesnių ir pigesnių logistikos operacijų bei papildomos vertės …

Žymiausi kompanijų bankrotai: „Kodak“ nesėkmės priežastys

29.05 2024 Žinojimas = Galia
Ar susimąstėte, kad net keletas žymiausių įmonių bankrotų buvo susiję su faktu, kad bendrovės negalėjo pritaikyti savo tiekimo grandinės strategijų prie pasikeitusios konkurencinės aplinkos. Kadangi istoriniai įvykiai yra geriausi mokytojai, pradedame naują straipsnių ciklą, kuriame nagrinėsime žymiausių įmonių veiklą ir jų klaidas, susijusias su tiekimo grandinės valdymu bei pateiksime patarimų, kaip šios lemties verslai būtų …

Kokių priemonių gali prireikti, stengiantis suvaldyti klimato kaitą?

02.05 2024 Tvarumas
Tvarumas daugeliui iš mūsų asocijuojasi su mažiau taršia transporto priemone ar tvaresniu rūbu. Kai kas mano, kad to ir užtenka. Ar tikrai? Ekspertai teigia, kad ne. Pasak jų, jau esame pasiekę tokią ribą, kad, norint išvengti tragiškų pasekmių, mums visiems reikės imtis drastiškų priemonių, įskaitant ir gyvenimo būdo, prie kurio esame visi pripratę, keitimo. Straipsnyje …

Trys logistikos valdymo klaidos. Kaip jų išvengti?

Logistikos valdymas – tai sudedamoji organizacijos veiklos dalis, nulemianti prekių ir paslaugų judėjimo efektyvumą. Nors iš pirmo žvilgsnio šios srities užduotys gali pasirodyti paprastos,  iš tiesų logistika yra sudėtinga veiklų ir procesų grandinė, kuri reikalauja atidaus planavimo ir koordinavimo. Pastaruoju metu šio padalinio funkcijų kiekis, o kartu ir reikšmė, išaugo. Proaktyvios įmonės jau seniai suprato, …

Tiekėjų vertinimo sistema. Kas tai?

02.05 2024 Žinojimas = Galia
Tiekėjų vertinimo sistema – tai viena svarbiausių funkcijų, norint užtikrinti savo parduodamų prekių kokybę. Ši sistema leidžia stebėti, kaip laikomasi sutartyse aptartų sąlygų, taip pat ji padeda optimizuoti tiekėjų atrankos procesą. Šiame straipsnyje pristatysime tiekėjų vertinimo sistemą, pasiūlysime būdus, kaip ją įsidiegti, pateiksime konkrečių pavyzdžių iš transportavimo srities. Kas tai? Tiekėjų vertinimo sistema (angl. Scorecard) …